2020

Image

Polyfunkční objekt Masaryčka, Praha, Česká republika

Projekt pro stavební povolení v profesích vytápění a chlazení.

Celková podlahová plocha objektu cca 39 000 m2.

Vytápění teplovodní kotelnou s kondenzačními kotli na zemní plyn a tepelným čerpadlem vzduch-kapalina. Na zdroj jsou napojeny okruhy topných těles, vzduchotechniky.

Chlazení je řešeno centrálním zdrojem chladu Zdroj chladu je tvořen ze tří chladicích jednotek. Dvě se šroubovými kompresory a jedna se spirálovými kompresory. Na střeše jsou osazeny suché chladiče s adiabatickým zkrápěním. Zdroj chladu obsahuje freecooling. Strojovna chlazení dodává chladnou vodu o parametrech 9/15 °C a pro indukční jednotky v kancelářských prostorách dodává chladnou vodu 17/20 °C. Okruh indukčních jednotek je řešen jako tlakově nezávislý.

Image

Polyfunkční objekt Waltrovka B a C, Praha, Česká republika

Projekt pro stavební povolení v profesích vytápění a chlazení.

Celková podlahová plocha objektů B a C cca 62 000 m2.

Vytápění teplovodní kotelnou s kondenzačními kotli na zemní plyn a tepelným čerpadlem vzduch-kapalina. Na zdroj jsou napojeny okruhy topných těles, vzduchotechniky.

Chlazení je řešeno centrálním zdrojem chladu. Zdroj chladu je tvořen z kompaktních chladicích jednotek. Se šroubovými kompresory a se spirálovými kompresory. Na střeše obou objektů je osazeny suchý chladič pro freecooling.

Strojovna chlazení dodává chladnou vodu o parametrech 9/15 °C a pro indukční jednotky v kancelářských prostorách dodává chladnou vodu 17/20 °C. Okruh indukčních jednotek je řešen jako tlakově nezávislý.